Woda Źródłem Życia

Jeśli chcemy zadbać o ciało oraz sprawić, by nasza skóra na długo zachowała młody i świeży wygląd, stosujemy przeróżne kosmetyki i kremy. Należy jednak pamiętać, że organizm i skórę nawadniamy przede wszystkim… od środka.

Organizm ludzki aż w 60% składa się z wody. Utrata zaledwie 2% to ogromne obciążenie dla organizmu.

By prawidłowo funkcjonować, organizm każdego dnia potrzebuje minimum 1,5–2 litrów płynów. Najlepszym sposobem na nawodnienie organizmu jest picie wody źródlanej lub mineralnej. Zdrowe są także naturalne soki warzywne i owocowe. Należy unikać słodkich oraz gazowanych napojów.
Odpowiednie nawodnienie organizmu ma szczególne znaczenie w przypadku sportowców czy osób stosujących diety – odchudzającą i oczyszczającą.

Woda to podstawowy element naszego życia. Oprócz fundamentalnego wpływu na nasz organizm, stanowi też źródło energii i dobrego samopoczucia. Pochodząca z podziemnych pokładów, woda źródlana zawiera odpowiednie ilości składników mineralnych, które pozytywnie oddziałują na organizm człowieka.

Niedostateczne spożycie wody może powodować w organizmie wiele przykrych konsekwencji. Bóle głowy, duszności, złe samopoczucie, zmęczenie, większa podatność na stres i spadek koncentracji – to tylko niektóre z nich.
Nie czekaj aż będziesz spragniony, aby napić się wody. Będąc w pracy szczególnie pamiętajmy o nawodnieniu, najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą np. bidonu FitLine z wodą 🙂

Utrzymuj stały poziom nawodnienia pijąc wodę regularnie!